TIPY NA VÝLET

KOUPALIŠTĚ

Asi 300 m pěší chůze podél řeky Divoké Orlice se nachází koupaliště s tobogány a bazénem pro malé děti. 

Těsně vedle koupaliště jsou tenisové kurty, minigolf, bowling, restaurace s nabídkou dobrých jídel a hudebním klubem v suterénu.

VÝLETY DO PŘÍRODY

Jelikož se Žamberk nachází v malebném kopcovitém podhůří Orlických hor, je to ideální místo pro pěší, případně cyklo výlety do přírody. 

Orlické hory nabízí výborné cyklotrasy pro silniční, trekingová i horská kola. 

ZEMSKÁ BRÁNA

Procházka chráněnou krajinnou oblastí Zemská Brána je ideální nenáročný rodinný výlet s naučnou stezkou podél Divoké Orlice v krásné přírodní scenérii. 

HRADY A ZÁMKY V OKOLÍ

Doporučujeme návštěvu zříceniny hradu Potštejn, případně nedaleko vzdáleného hradu Litice, kde se každoročně konají rybářská představení. K dosažení cíle je zde možnost využití cyklostezky.   

Zrovna tak můžeme doporučit návštěvu zámku Potštejn. Více informací ohledně zámku naleznete na www.zamekpotstejn.cz

Hřebeny Orlických hor jsou ideální pro běžkaře. Běžkařské trasy jsou zde pravidelně upravovány. 

Dále je tu možnost navštívení sportovního centra. Zde je možnost hraní tenisu v kryté hale. 

Pro bruslaře v Žamberku máme kluziště

TYRŠOVA ROZHLEDNA

Navštívit můžete Tyršovu rozhlednu, kino i muzeum

MASARYKOVA CHATA

Je zde možnost návštěvy Masarykovy chaty na Šerlichu, odkud se dají podnikat pěší výlety, například na Velkou Deštnou, nejvyšší horu Orlických hor. 

PEVNOSTI A BUNKRY

Dále můžete navštívit opevnění z období 2. světové války, pevnost Haničku, Boudu nebo si projít naučnou stezkou Jiráskovy cesty kolem bunkrů. 

PASTVINY

Asi 10 km vzdálená údolní vodní nádrž Pastviny poskytuje koupání v přírodě, možnost procházek podél přehrady, rybaření, projížďky na loďkách. V okolí přehrady jsou oblíbené také výlety na kolech a přímo u přehrady je možnost návštěvy restaurace. 

ZIMNÍ SPORTOVÁNÍ

Zhruba 3 km vzdálená sjezdovka poskytuje bohaté vyžití pro děti i dospělé. Nachází se zde jak malý vlek pro děti předškolního věku a začínajících školáků, tak i velký pro zkušené lyžaře. Konají se zde i večerní lyžování s umělým osvětlením, zasněžování umělým sněhem.